Що таке клас якості повітря ISO 8573-1: 2010 та навіщо він потрібен?

30 березня 2021

ISO 8573-1

Стиснене повітря використовується у понад 70% усіх виробничих циклів, починаючи від дуже важливих, які можуть впливати на якість продукції, до загального використання в магазинах. При використанні стисненого повітря у виробництві фармацевтичних препаратів, продуктів харчування, напоїв, медичних виробів та інших продуктів, часто виникає проблема щодо того, яка якість необхідна.

 

Які забруднюючі речовини можуть міститися у стисненому повітрі?

Інститут стисненого повітря та газу (The Compressed Air & Gas Institute - CAGI) визначив 10 забруднювачів, які зазвичай потрібно видаляти, або зменшувати їх концентрацію в стисненому повітрі низького тиску, що використовується для промисловості (не для дихання). Ці забруднювачі поділяються на чотири загальні категорії:

 

1. Тверді частинки (від накипу на трубі, частинок зносу та атмосферного бруду)

2. Вода (рідина, пара та аерозоль)

3. Мастило (рідина, пара та аерозоль)

4. Мікроорганізми

 

Міжнародний стандарт ISO 8573-1: 2010 - це специфікація якості стисненого повітря, який стосується тих самих конкретних забруднень, що визначає цілий ряд класів чистоти для твердих частинок, води та мастильних матеріалів. Він не включає класи для газів або мікроорганізмів.

 

ISO 8573 складається з дев'яти частин або розділів, які стосуються якості стисненого повітря. ISO 8573-1 - це, мабуть, найбільш поширений розділ серії. Він включає класи чистоти та принцип позначення. Частини 2 - 9 надають спеціалізовану інформацію зацікавленій стороні або аналітичній лабораторії, а також включають аналітичні техніки та методи забору проб.

Класи чистоти узгоджуються з тими фільтрами, що є у продажу для видалення основних забруднень. Простий пошук в Інтернеті “повітряний фільтр для компресора ISO 8573-1: 2010” надає рекламу та сторінки виробників компресорів та фільтрів із посиланням на класи чистоти ISO 8573-1: 2010 для опису якості повітря, які вони можуть виробляти. Багато з них навіть надають рекомендації щодо того, які класи чистоти слід використовувати для різних галузей промисловості.

 

ISO 8573-1
Клас якості повітря ISO 8573-1: 2010

Рис. 1 вище показує класи чистоти від 0 до 9 для частинок, води та мастила. Потім кінцевий користувач може вибрати клас чистоти для кожного забруднення на основі встановленого обладнання або якості повітря, необхідної для конкретного процесу або продукту. Не повинно бути плутанини щодо того, які забруднення та межі потрібно перевірити, оскільки це рішення було прийнято, коли була обрана фільтрація компресорної системи та фільтри місцевого використання.

 

Усі учасники - від кінцевого споживача, дистриб’ютора послуг та виробника компресора до виробника фільтрів та випробувальної лабораторії - повинні використовувати загальну мову під час обговорення чистого сухого повітря. Класи чистоти ISO 8573-1 роблять його легким для виконання, і цей стандарт є найзручнішою мовою.

 

Як визначаються класи чистоти ISO 8573-1

Класи чистоти для стисненого повітря ISO 8573-1 включають назву специфікації та дату видання, за якою в дужках наводяться номер(и) класу чистоти. Позначення подано в такому порядку та розділено двокрапкою: ISO 8573-1: 2010 [Тверді Частинки: Вода: Мастило]( [Particles:Water:Oil]).

Де:

Ч - клас чистоти для частинок (класи від 0 до 7, X)

В - клас чистоти води (класи від 0 до 9, X)

М - клас чистоти мастила (класи від 0 до 4, X)

Приклад специфікації №1: ISO 8573-1: 2010 [2: 2: 1]

Це вказує на клас 2 для частинок, клас 2 для води та клас 1 для мастила.

Приклад специфікації №2: ISO 8573-1: 2010 [2: -: 1]

Коли клас будь-якого конкретного забруднювача (Ч, В або М) не вказаний, позначення замінюється дефісом (як видно з прикладу 2). Це вказує на те, що вода не класифікується.

Приклад специфікації №3: ISO 8573-1: 2010 [1: 2: 0 (0,001)]

Використання терміна «Клас 0» часто неправильно розуміють і неправильно використовують. Коли вказується якість повітря, що відповідає класу 0, обмеження ПОВИННО бути включене до позначення, І воно повинно бути більш суворим, ніж клас 1 (див. Приклад 3). Клас 0 не означає, що забруднювачів немає.

Це вказує на клас 1 для частинок, клас 2 для води та клас 0 для мастила з обмеженням 0,001 мг/м3. Задаючи фільтрацію або аналіз до класу 0, завжди вказуйте обмеження, яке є більш суворим, ніж клас 1.

 

За більш детальною інформацією, а також за вибором компонетів підготовки повітря Camozzi для забезепечення належенего класу чистоти, переходьте у розділ

 

Магістральна підготовка повітря

 

Місцева підготовка повітря

Для отримання інформації та узгодження замовлення звертайтесь до наших менеджерів:

 

https://www.camozzi.ua/contacts

 

#Camozzi #Camozziautomation #automatization #CamozziUkraine #CamozziKyiv 

#CamozziDnipro #CamozziKharkiv #CamozziLviv #CamozziTernopil #CamozziZaporizhzhia 

#CamozziOdessa #Camozzipneumatic #air #preparation